انتشار رمانی درباره ماجراهای دختران دانشجو

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ در آخرین روزهای فصل سرما، بازار نشر حسابی گرم است و شاهد انتشار کتاب‌های متعددی هستیم. در این راستا و طی روزهای گذشته رمان “پانسیون»، اثر زهره الحمدی و مجموعه داستان “پرسه در حوالی سایه‌ها» با گردآوری اصغر شاهروئی توسط انتشارات اریش و مایا منتشر شده است.

“پانسیون»
رمان “پانسیون»، اثر زهره الحمدی برشی از زندگی چند دختر جوان است که برای ادامه تحصیل و کار، زندگی در پایتخت را با تمام شلوغی و مشکلاتش به شهر و دیار خودشان ترجیح داده‌اند. قصه دخترانی که امید و آرزوهایشان را در انتظار مرد زندگی‌شان معطل نمی‌کنند. دخترانی از جنس شوق و شور، از جنس عشق به زندگی.

در این داستان شخصیت‌های اصلی سارا، الهام و پرستو هر کدام به دلیلی و هر سه بر خلاف میل‌شان باید مدتی را در پانسیون دخترانه‌ای در مرکز شهر تهران بگذرانند. هر کدام از این سه، با فرهنگ و تربیت خانوادگی ویژه خود، ناچارند در کنار 15، 16 نفر دیگر، با فرهنگ‌های مختلف زندگی کنند و همین موضوع باعث می‌شود به مرور تغییراتی در خلق و خوی آنها و تصمیماتشان ایجاد شود.

روایت داستان به صورت اول شخص است و هر کدام از پرسوناژهای اصلی، بخشی از خاطرات و داستان زندگی‌اش را در کنار دیگران، از دید خودش بیان می‌کند و فرد بعدی همین کار را ادامه می‌دهد تا در نهایت شاهد یک سال و نیم زندگی آنها در پانسیون باشیم.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:‌”دانشجوی شهرستانی سال اول دلتنگ خانواده و شهرش است. سال دوم با این دلتنگی کنار می‌آید و به آن عادت می‌کند، سال سوم راهکارها را پیدا کرده و در سال چهارم تصمیم نهایی را برای سکونت دائمی در تهران می‌گیرد.»

رمان “پانسیون»، اثر زهره الحمدی در 152 صفحه، شمارگان 500 نسخه و به‌بهای 10 هزار تومان منتشر شده است.

“پرسه در حوالی سایه‌ها»
“پرسه در حوالی سایه‌ها» با گردآوری اصغر شاهروئی عنوان مجموعه‌ای از شش داستان‌نویس ایرانی است که طی روزهای گذشته توسط نشر مایا راهی بازار نشر شده است.

ژیلا اویسی، با داستان‌های “آرامش روح»، “پا»، “خواب بیداری» و “نامه»، عاطفه محمودی با داستان‌های “انتظار»، “پل»، “زیارت» و “روشنایی»، رضا قاسمی با داستان‌های “از این رسم‌ها نداشتیم»، “رتیل»، “رضا قاسمی مرده»، “پرسه در حوالی سایه‌ها»، “صحرا» و “در تاریکی»، ابوالفضل بیات با داستان‌های “جستجو»، “تیرهای چوبی» و “روتوش»، زهرا محمدی با داستان‌های “داستانی از جنگ» و “هلیا» و مریم نجفی با داستان‌های “سارهای مهاجر»‌و “همیشه ساعت یک بود» در این کتاب حضور دارند.

در پشت جلد این کتاب آمده است: “زمان کند می‌گذرد دقایقی بعد آدلف با کف دست روی میز می‌کوبد. سکوت حاکم می‌شود، اشک‌های پنهان زن را می‌بینم به خود می‌گویم: بعدها خواهد گریست.»

“پرسه در حوالی سایه‌ها» با گردآوری اصغر شاهروئی در 158 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و به‌بهای 14 هزار تومان توسط نشر مایا منتشر شده است.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.