شماره 145 ماهنامه «چاپ و نشر» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، داشتن آمار و ارقام نشر می‌تواند به برنامه‌ریزی بهتر و مفیدتر برای آینده نشر کتاب در کشور کمک کند؛ در همین راستا ماهنامه‌ “چاپ و نشر» نگاهی به عملکرد صنعت نشر در 9 ماه(فروردین تا آذر) سال 95 انداخته است. در این گزارش تعداد عناوین کتاب‌های منتشر شده سال 95 در مقایسه با سال گذشته، به صورت نموداری ارائه شده است.

در این ماهنامه همچنین مقاله‌ای با عنوان “تیراژ کتاب‌ها به 100 نسخه رسیده است!» به قلم شهلا لاهیجی-ناشر منتشر شده است. لاهیجی در بخشی از این مقاله آورده است: “در شرایطی که نشر ما در حال مرگ است و تیراژ کتاب‌ها به 100 نسخه رسیده، کسانی که از صف خریداران کتاب خبر می‌دهند، تقلب می‌کنند.»

همچنین در قسمت دیگر این مقاله می‌خوانیم: “نشر دولتی در مواقع خطر، مشکل‌ساز است. برای مثال اگر روزی ناشران بخواهند اعتصاب کنند و کتاب چاپ نکنند ناشران دولتی نمی‌گذارند این خلأ دیده شود چون آن‌ها نمی‌گذارند این خلأ‌ها دیده شوند، باعث می‌شوند ناشران خصوصی نتوانند اعلام موضع کنند.»

در صفحه 132 این ماهنامه نیز، وضعیت واردات دستگاه‌های چاپ و بسته‌بندی بررسی شده است و علاقه‌مندان برای آشنایی با انواع نمایشگاه‌های خارجی حوزه چاپ می‌توانند به صفحه 138 این ماهنامه مراجعه کنند.

از دیگر مطالب این ماهنامه می‌توان به “ناشران به مثابه شمعی می‌سوزند و دم نمی‌زنند»، “چهره‌های ماندگار صنعت چاپ و نشر»، “دنیای مجازی، صحافی را به نابودی کشاند!»، “ساخت کاغذ و فرآیند چاپ» و “معرفی محصولات فرهنگی» اشاره کرد.

صد و چهل و پنجمین ماهنامه “چاپ و نشر» ویژه بهمن‌ماه در 240 صفحه، به بهای 150 هزار ریال، با صاحب امتیازی احمد سمیعی منتشر شده است.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.