علی معلم درگذشت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، علی معلم، تهیه‌کننده مطرح سینمای ایران و مدیرمسئول انتشارات دنیای تصویر، عصر امروز (23 اسفندماه) در دفتر مجله “دنیای تصویر» سکته کرد و در سن 54 سالگی به دیار باقی شتافت.

کتاب‌های “101 فیلم: چهار ستاره‌ی تاریخ سینما»، “شکست ناپذیر»، “آل‌پاچینو: سلطان بازی‌سازان» و “بازیگری در سینما» از آثار ترجمه‌ای و “دیکتاتورها و سینما»، “یاداشت‌هایی از یک دوران سپری نشده» و “ارگونومی به زبان ساده» از آثار تالیفی این شخصیت برجسته هنری است.

علی معلم در سال 1341 در دامغان متولد شد. در رشته‌ سینما تحصیل و در دهه‌ شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد. او در سال 71 با تاسیس ماهنامه “دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.

معلم که به واسطه‌ تولید و اجرای برنامه‌هایی مانند “جنگ هنر»، “از واژه تا تصویر»، “سینمای اندیشه» و … به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ی سینمای کشور افزود.

فعالیت معلم فقط به عرصه‌ مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد؛ “شوکران»، “گاوخونی»، “ازدواج به سبک ایرانی» و “آل» از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر عناوین و القاب متعدد او به شمار می‌رود.

خبرگزاری کتاب ایران این ضایعه دردناک را به خانواده زنده‌یاد علی معلم و اهالی فرهنگ تسلیت می‌گوید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.